Jdi na obsah Jdi na menu
 


Republikové finále ve florbale

20. 4. 2018

Cesta na republikové finále ve florbalu 5. 4. 2018 do Uherského Brodu trvala necelých 6 hodin. Jeli jsme vlakem z Plzně a cesta ubíhala poměrně rychle. Překvapivě vlak neměl žádné zpoždění. Během cesty se děvčata řádně připravovala a zkrášlovala.

1.jpg

Po příjezdu jsme měli dostatek času na přípravu. Zápasům předcházelo slavnostní zahájení turnaje. Všechny týmy přivítal organizátor turnaje, spolu s ním před sportovce předstoupily dokonce i dvě reprezentantky ČR ve florbalu Hana Koníčková a Ivana Šupáková.

2.jpg

3.jpg

Poté jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti ZŠ ze Žďáru nad Sázavou. Začátek zápasu se děvčatům nepovedl. Už v 10. vteřině jsme prohrávali 0:1, po první třetině byl stav dokonce 0:3. Od začátku zápasu byla na děvčatech vidět nervozita, dolehla na ně celková atmosféra velkého turnaje. I když jsme v průběhu zápasu hru zlepšili, konečný výsledek byl 0:5.

Druhý zápas měl rozhodnout o týmu postupujícím do semifinále. Jako soupeř proti nám stál celek ze ZŠ Dubí. Jen vítězství zaručovalo postup. Opět se nám nepovedl vstup do zápasu a brzy jsme prohrávali. Po dvou třetinách bylo skóre 2:0 pro Dubí a soupeř se již viděl v semifinále. Před poslední třetinou jsme trochu proházeli sestavu a hned se začaly dít věci. K velkému obratu zavelela jako správná kapitánka Milena Lendelová, která během krátké doby skórovala dvakrát, posléze přidala i Kačka Ciblová dva přesné zásahy a rázem jsme hned vedli o dva góly. 30 vteřin před koncem soupeř stihl už pouze snížit skóre. Díky zlepšené hře ve třetí třetině a velké bojovnosti děvčat mohly po dramatické bitvě propuknout oslavy.

Po dvou těžkých zápasech už nás ten den čekala jen večeře v místní školní jídelně a přesun na ubytování.

Druhý den ráno byl odjezd na snídani už v 6:30, protože náš zápas začínal od 8 hodin.

Náš semifinálový soupeř byl z Mladé Boleslavi. Tým, který vyhrál druhou skupinu, měl ve svých řadách spoustu výborných florbalistek a netajil se ambicemi na vítězství v celém turnaji. Na hřišti se projevila větší kvalita týmu z Mladé Boleslavi a zápas skončil 11:0 pro soupeře. A to jenom díky výborně chytající Evě Hranáčové nebyl rozdíl ve skóre větší. V tomto zápase jsme neměli proti výborně hrajícímu soupeři šanci.

Bylo potřeba výsledek ze semifinále hodit za hlavu a zabojovat o bronz. V zápase se proti nám postavil soupeř ze Žďáru nad Sázavou, který nás porazil už ve skupině. Ale věřili jsme v lepší výsledek. Jako už tradičně nám nevyšel úvod zápasu. Po soupeřových rychlých brankách jsme prohrávali 4:0. Zhruba v polovině zápasu se naše hra začala zlepšovat a vytvářeli jsme si šance, jen se nám je zatím nedařilo proměňovat. Až v druhé části druhé třetiny jsme protrhli střeleckou smůlu a do konce třetiny jsme snížili stav na 3:4. V tu chvíli se soupeř začal strachovat o vítězství. Zbývala poslední třetina, abychom dokonali obrat zápasu v náš prospěch. Bohužel už se nám i přes velkou snahu našich hráček potřebný čtvrtý gól nepodařilo vstřelit. Prohra pro nás znamenala konečné čtvrté místo a pověstnou bramborovou medaili.

Čtvrté místo v republikovém finále je pro nás i tak obrovský úspěch už jen proto, že do turnaje bylo přihlášeno asi 4000 základních škol z celé České republiky. Soupeřili jsme s týmy, které pochází z velkých měst ČR a mají i početnější florbalová družstva než my. I přesto jsme dokázali některé z nich porazit a umístit se před nimi.

Děvčata ve všech zápasech bojovala a snažila se podat co nejlepší výkon. Věřím, že si všechny odnesly spoustu nezapomenutelných chvil a okamžiků, na které budou dlouho vzpomínat.

Tímto bych rád poděkoval za výborné výkony a vzornou reprezentaci všech zúčastněných děvčat z naší školy v Tlučné.

Poděkování taktéž patří trenérům a vedení florbalového oddílu Tlučná, kteří se podílejí na přípravě našich mladých florbalistek.

4.jpg

Milena Lendelová, Nikola Gorinová, Nicol Ernstová, Žaneta Davidová, Kateřina Ciblová, Kristýna Benešová, Apolena Mašková, Adéla Vildová, Eva Hranáčová

 

 

 

Za ZŠ Tlučná Tomáš Vávra