Jdi na obsah Jdi na menu
 


Londýn 2018

27. 5. 2018

Nestává se moc často, že by děti přišly samy s návrhem, kam chtějí jet na výlet. V případě zájezdu do Londýna to tak bylo. Po dlouhém přemlouvání učitelů jsme se pustili do příprav - vybírání cestovní kanceláře, termínu, programu zájezdu a nezbytné papírování.

V pondělí 21. května 2018 nastal den D a my jsme nemohli ani dospat, jak jsme se na zájezd těšili. Odjezd byl naplánován na 14:30. Vzhledem k dopravní situaci okolo Prahy se náš odjezd posunul o 2 hodiny. Čekal nás přejezd Německa, Belgie a ve francouzském Calais jsme najeli do vlaku, který nás tunelem dopravil do Velké Británie. 

Cesta trvala celou noc. Po příjezdu do Londýna jsme odstavili autobus u O2 arény a "proletěli" jsme se lanovkou přes Temži. Poté jsme nasedli na loď, která nás odvezla okolo Toweru, the Globe Theatre, pod Tower Bridge až k Londýnskému oku. Zde jsme si prohlédli Sea Life Aquarium a vyrazili jsme na prohlídku města - the Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Downing Street, Trafalgar Square, Piccadily Circus, Buckingham Palace. Odtud jsme se metrem vrátili k autobusu, který nás odvezl na předměstí, kde už na nás čekaly rodiny, u kterých jsme byli ubytovaní.

Druhý den ráno jsme měli šanci utratit libry v oblíbeném obchodě Primark na Oxford Street. Odtud jsme pěšky došli k muzeu voskových figurín Madame Tussauds. Po prohlídce muzea jsme se autobusem přepravili za město, kde se nachází filmová studia Harryho Pottera. Zde si fanoušci přišli na své a na chvíli se stali studenty školy čar a kouzel v Bradavicích.

Poslední den nás čekala prohlídka města Windsor (hrad, kde se ženil princ Harry, park, město, historické nádraží, střídaní hradní stráže) a návštěva zábavního parku Legoland. Odtud jsme večer vyrazili na cestu domů. Většinu cesty jsme prospali a v pátek v půl jedné odpoledne jsme dojeli ke škole. Všichni jsme byli po cestě autobusem rozlámaní a unavení, ale byli jsme také plní nezapomenutelných zážitků.

oko.jpg