Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přespolní běh

28. 9. 2016

V úterý ráno se 9 borců z naší školy sešlo na autobusové zastávce, aby společně vyrazili směrem Plasy, kde na ně čekal závod v přespolním běhu.

Na cestu nás zpočátku vyprovázela mlha, která se ale velmi brzy rozplynula a do Plas jsme přijížděli už za plného sluníčka. Tohoto závodu jsme se zúčastnili úplně poprvé, takže jsme vůbec nevěděli, co nás čeká. Když jsme přišli na určené místo, louka už byla plná rozbíhajících a rozcvičujících se dětí. V tu chvíli na naše závodníky padla ta správná předzávodní nervozita.

A už se šlo na start. Nejprve závodili mladší děti, ale pro nás byl důležitější závod starších žákyň a žáků. Jednalo se o závod družstev, takže se sčítal čas čtyř nejrychlejších závodnic a závodníků z každého družstva.

Nejprve se vydaly na trať 1500m dívky - Tereza Čermáková, Vendula Hlinková, Kristýna Koutníková, Anna Koubová a Karolína Pluhařová. Holky si vedly velmi dobře a doběhly téměř ve stejný okamžik.

Pak už vystartovali hoši - Daniel Chovančík, Dominik Kmoch, Matěj Mudra, Filip Roskovec. Se vzdáleností 3000m se prali statečně. Bohužel si ale Dan obnovil staré zranění, takže do cíle s vypětím všech sil spíše dokulhal.

Čekání na výsledky bylo nekonečné. Ale nakonec jsme se dočkali. Chlapci nakonec i přes zranění skončili na 8. místě a dívky si dokonce "vyběhaly" stříbrné medaile.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.

20160927_121919.jpg