Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžařský výcvikový kurz 2017

29. 1. 2017

V neděli 22. ledna jsme se před 15. hodinou sešli na vlakovém nádraží v Plzni, abychom vyrazili na pravidelný lyžařský výcvikový kurz. Po menších peripetiích s místy jsme konečně vyjeli směr Železná Ruda. Všichni jsme byli natěšeni, tak cesta rychle uběhla.

Ubytováni jsme byli (stejně jako vloni) v penzionu Diana, kde na nás již čekal milý personál. První den jsme se stihli jen zabydlet, navečeřet a zahrát si společně několik her.

V pondělí nás probudilo slunečné a mrazivé počasí. Po úvodním rozdělení do družstev jsme začali s výukou. Na kurzu byly jen dvě úplné začátečnice, které však během prvního dopoledne lyže ovládly nakolik, že mohly odpoledne vyrazit na velký svah. Večer se opět nesl ve znamení společenských her.

Úterní den jsme strávili na sjezdovce. Jen večer nás místo her čekala přednáška záchranáře z horské služby, který přivedl s sebou i svého pátracího pejska Alfa.

Na středu se děti moc těšily. Po odpoledním volnu totiž mohly vyrazit na večerní lyžování, které májí moc rády.

Ve čtvrtek jsme pro naše lyžaře uspořádali závody, kde zúročili vše, co se za celý týden naučili. Večer si děti mohly zatančit na diskotéce, která se letos opravdu povedla.

V pátek už bylo lyžování volnější. Učitelé jen upozorňovali děti na individuální chyby. Po obědě jsme dobalili poslední věci a vyrazili na vlak, který nás dovezl zpět do Plzně.

Přes menší problémy se letošní lyžařský kurz povedl, děti si ho užily a deváťáci na něj snad budou dlouho vzpomínat.

16357472_10208429373836761_200427291_o.jpg

Více fotek najdete ve fotogalerii nebo na http://zstlucna.rajce.idnes.cz