Jdi na obsah Jdi na menu
 


LVK

22. 1. 2016

 

V neděli 17.1.2016 jsme se okolo 14:45 shromáždili v hale hlavního vlakového nádraží v Plzni, čímž jsme zahájili lyžařský výcvikový kurz 2016 tlučenské školy.

Poté, co se pan učitel Vávra s paní učitelkou Roudovou přesvědčili, že všichni jsou již na místě, vydali jsme se k vlaku. Na druhý pokus se nám povedlo nastoupit do správného vagónu a chvíli po třetí hodině jsme se konečně rozjeli. Dvě hodiny trvající cesta proběhla klidně a pan průvodčí nás ani nemusel umravňovat. Za tmy a občasného sněžení vlak lehce po páté odpolední konečně zabrzdil ve stanici Železná Ruda - město, kde na nás čekala naše poslední instruktorka pí uč. Kunstová a dvě auta, která dopravila téměř všechna naše zavazadla na ubytování, čímž nám ušetřila námahu spojenou s transportem kufrů, lyží a batohů do zasněženého kopce.

Byli jsme ubytováni v penzionu Diana. Pokoje byly rozděleny, my jsme se rychle zabydleli a následně nás čekala první večeře a po ní první večerní společný program. Učitelé by si nejspíš přáli, abychom usnuli ideálně brzy po desáté, ale vzhledem k tomu, že jsme byli v podstatě všichni ještě svěží a odpočatí, tak se realita pohybovala někde mezi první a druhou noční.

Další dny se vyvíjely přibližně podle tohoto denní řádu. Budíček v 7:30, ten vykonávala předem určená služba. V 8:00 snídaně skládající se z rohlíku a něčeho k tomu (např. sýru, marmelády, šunky nebo másla, míchaná vajíčka, párky atd.). V 9:00 měli být všichni nastoupeni ve sjezdovém oblečení na terase před hlavním vchodem. Kupodivu vždy splněno, někdy pro jistotu i 30 minut předem. Hned u penzionu jsme skočili do lyží, sjeli k lanovce a následovaly 3 hodiny dopoledního lyžování. Pro individuálnější přístup jsme byli rozděleni do tří skupin. Někteří z nás na lyžích nestáli už rok, někteří nikdy, a proto byl první den pro někoho krušný. Ve dvanáct hodin dopolední výcvik končí, vracíme se na pokoj a v půl jedné máme oběd. Poté následoval polední klid. Od dvou do čtyř trvalo odpolední lyžování (většinou trochu volnější). Po návratu do penzionu jsme mohli letos ocenit svačinu, která nás od minule příjemně překvapila.

Po večeři následoval společný program, který trval od sedmé do půl desáté. Ve společenské místnosti jsme hráli různé hry. Půlhodina vymezená pro osobní hygienu byla pro leckoho zbytečně dlouhá a ve 22:00 pak "vypukl" noční klid.

Z tohoto řádu vybočovala zejména středa, kdy bylo vynecháno odpolední lyžování a namísto toho jsme se vydali do města. Po důkladném nájezdu na zdejší obchody, turecké občerstvení a cukrárnu jsme se opět vrátili a po večeři vyjeli na svah na večerní lyžování, které bylo vrcholem dosavadního pobytu.

Na čtvrtek byla naplánovaná tradiční diskotéka, tentokrát lehce omezená zdejšími ozvučovacími možnostmi a prostorem. V průběhu tancovali opravdu všichni, někteří více, někteří méně.

Pátkem 22.1. skončil náš pobyt na Šumavě. Vlakem ve 14:53 jsme se vydali zpět k domovu. Příjemná cesta rychle uplynula a my se ocitli v Plzni, odkud jsme se již každý sám vrátil do své vlastní postele.

Celkový dojem z LVK 2016 je z mojí strany více než vynikající a myslím si, že je tomu tak i u ostatních účastníků a zejména jejich rodičů. Vzpomínky jsou hezké i originální. Co myslíte, kolikrát během mého života mi ještě někdo zakáže luxovat? wink

Za všechny účastníky LVK napsal Jan S. (8. třída).

 

Výsledky závodů:

1. družstvo

1. místo: Vláďa M. 15,98

2. místo: Anička K. 17,22

3. místo: Marlenka M. 17,50

 

2. družstvo

1. místo: Vojta K. 18,24

2. místo: Dan Ch. 19,27

3. místo: Dan D. 20,33

 

3. družstvo

1. místo: Adam P. 19,63

2. místo: Filip R. 21,34

3. místo: Dan M. 22,22