Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Drážďan

23. 12. 2018

Němčináři v Drážďanech

V pátek 7. 12. 2018 v 7:00 jsme vyrazili v počtu 29 + 2 na poznávací zájezd do německých Drážďan. Vidina nákupů v Primarku byla pro většinu osazenstva tím největším lákadlem, avšak ani památky nezůstaly ležet ladem. Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, zvládli jsme to na jedničku. Po cca čtyřech hodinách jízdy se stal první zastávkou známý vodní zámek Moritzburg, kde ve filmovém zpracování Popelka ztratila svůj střevíček, když utíkala z plesu.

Po pořízení několika fotek jsme uháněli k autobusu a vydali se směrem do centra Drážďan. Prohlédli jsme si tyto památky: Zwinger, Semperoper, Brühlovu terasu, památník Augusta II. Silného a Martina Luthera, Hofkirche nebo jednu z nejvýznamnějších barokních staveb Německa – Frauenkirche. Ke každé památce samozřejmě nesměly chybět informace, které si pro nás žáci ve skupinkách připravili.

Po náročné obhlídce všech památek jsme již zamířili na slavné trhy – Striezelmarkt. Když jsme byli nasyceni všemi těmi rozmanitými vůněmi, které se linuly skrz celé náměstí Altmarkt, odebrali jsme se do známé ulice Prager Straβe, kde nás čekal rozchod, abychom se mohli občerstvit či nakoupit nějaké ty vánoční dárky.

Pravděpodobně nikdo neodjížděl z Drážďan s prázdnou. Věřím, že si žáci s sebou domů přivezli nejen dárečky, ale i hezké zážitky. A nepochybně již teď přemýšlí nad tím, kam nás cesty po Německu zavedou příští rok.

 

Mgr. Kateřina Jandová